Euro Region
English Polski
Domovská stránka > O euroregionu > Archiv aktualit > COVID-19 - dopad na projekty

COVID-19 - dopad na projekty

1. LOGO CZ-PL v dobrém rozlišení

 

 

Vzhledem k celorepublikovým opatřením týkajícím se koronaviru COVID-19 si Vás dovolujeme informovat o aktuální situaci s dopadem na realizaci mikroprojektů:

 

Schvalování projektů – zasedání EŘV

S ohledem na aktuální situaci je dočasně pozastaveno schvalování mikroprojektů. Tento stav platí do odvolání, o dalším vývoji Vás budeme informovat.

Zasedání Euroregionálního řídícího výboru, které se mělo uskutečnit dne 13.3.2020, je ZRUŠENO. Mikroprojekty nebudou prozatím schvalovány do doby, než bude garance schopnosti vlastní realizace přeshraniční spolupráce obecně. O náhradním termínu budeme informovat.

 

Realizace mikroprojektů

V případě, že není možné realizovat aktivity v původně plánovaném termínu, je třeba nejprve zvážit posun časového harmonogramu realizace aktivit projektu, omezení počtu účastníků nebo změnu formy aktivity. V případě posunu časového harmonogramu je možné také prodloužit termín realizace mikroprojektu prostřednictvím žádosti o změnu podané přes monitorovací systém MS2014+.

V případě, že výše uvedené varianty nebudou možné, prosíme o individuální konzultace se Správcem FMP za účelem nalezení náhradních možností realizace aktivit projektu.

Konečný uživatel je povinen vyvinout maximální úsilí pro minimalizaci finančních dopadů zrušení akcí. Veškeré storno poplatky a vícenáklady spojené s nezbytnými opatřeními v oblasti prevence proti šíření koronaviru budou posuzovány individuálně na základě žádostí o změny (vyjma pravidel stanovených v Programové dokumentaci, která zůstávají nadále v platnosti).

 

Výzvy k předkládání mikroprojektů

Nejbližší vyhlášená výzva pro předkládání mikroprojektů do prioritní osy 2 s termínem ukončení k 31.3.2020 zůstává nadále v platnosti včetně termínu ukončení a podmínek výzvy (je možné předkládat pouze mikroprojekty přispívající k plnění indikátoru „elementy přírodního/kulturního bohatství se zvýšenou atraktivitou).

 

Děkujeme za pochopení a přejeme všem pevné zdraví!

 

Sekretariát FMP

 

Tisknout stránku Vytisknout stránku      
Rychlé odkazy
Fond mikroprojektů
Česko-polská Hřebenovka - východní část
Regional Development Agency
Facebook Euroregionu Glacensis
Youtube kanál Euroregionu Glacensis
Evropské seskupení pro územní spolupráci NOVUM