Euro Region
English Polski
Domovská stránka > O euroregionu > Archiv aktualit > Webinář Spolupráce horské služby

Webinář Spolupráce horské služby

Logo_cz_pl_eu_barevne

Ve čtvrtek 27.4.2023 uspořádal Euroregion Glacensis další ze svých webinářů tentokrát na téma Spolupráce horských služeb.

Horská služba ČR je nedílnou součástí bezpečnosti všech návštěvníků hor. Výkon činnosti Horské služby se organizuje především v rámci oblastí, kterými jsou Šumava, Krušné hory, Jizerské hory, Krkonoše, Orlické hory, Jeseníky a Beskydy. Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe funguje na polském území celkem v 7 sedmi oblastech – Grupa Beskidzka, Grupa Bieszczadzka, Grupa Jurajska, Grupa Karkonoska, Grupa Krynicka, Grupa Podhalańska, Grupa Wałbrzysko-Kłodzka. Vzhledem k poloze všech hor na hranicích se sousedními státy vyvstává otázka, jakým způsobem je řešena spolupráce horských služeb z obou stran, jakým způsobem je služba financována apod.. Na území Euroregionu Glacensis se alespoň částečně nachází hned několik horských celků, které jsou zaštítěny činností horské služby. Jak probíhá spolupráce a komunikace mezi oběma organizacemi? Jak časté jsou výjezdy horské služby a GOPR, jaké jsou statistiky. Jsou realizována společná cvičení? Jaké jsou rozdíly mezi organizacemi? Jaké jsou příklady dobré praxe v česko-polské spolupráci? V jakých oblastech by mohla být součinnost více podpořena? To jsou všechno otázky, které se budeme snažit osvětlit v rámci našeho webináře.

Webinář je realizován v rámci společného projektu „V kontaktu – přeshraniční spolupráce navzdory překážkám. Euroregion Glacensis ho realizuje společně s partnery ESÚS NOVUM a Euroregion Nisa.  Cílem projektu je vytvoření silné a stabilní sítě spolupráce v příhraničním území, která umožní odbourat negativní dopady situace spojené s pandemií a dalšími neočekávanými událostmi. Pořádány jsou jak setkání pracovních skupin zaměřených na určitou oblast přeshraniční spolupráce, tak webináře pro širokou veřejnost zaměřené na česko-polské vztahy a aktuální témata souvisejícími s nejrůznějšími aspekty života napříč oběma zeměmi.

Pozvánka_Horské služby_27.4.2023
Zaproszenie_Usługi górskie_27.4.2023
Tisknout stránku Vytisknout stránku      
Rychlé odkazy
Fond mikroprojektů
Česko-polská Hřebenovka - východní část
Regional Development Agency
Facebook Euroregionu Glacensis
Youtube kanál Euroregionu Glacensis
Evropské seskupení pro územní spolupráci NOVUM