Euro Region
English Polski
Domovská stránka > O euroregionu > Archiv aktualit > Slavnostní křest nové publikace 'Voda základ života'

Slavnostní křest nové publikace 'Voda základ života'

1. LOGO CZ-PL v dobrém rozlišení
Obálka ČJ 20. 9. 2021Dne 7. října 2021 v hotelu St. George Medical Resort v Kudowa-Zdrój byla zahájena dvoudenní česko-polská konference u příležitosti 25. výročí od založení sdružení Euroregion Glacensis. Do programu byl zahrnut i slavnostní křest nově vydané publikace "Voda základ života". Veřejnosti ji představil autor textů p. Lukášek, asistoval p. Kaválek, který byl zodpovědný za grafické zpracování.

Již sám název publikace napovídá stěžejní téma. Voda se aktuálně jeví jako jedno ze zásadních témat našeho života a jeden z pilířů trvale udržitelného rozvoje, a to na obou stranách hranice. Postupem času vznikají různé aktivity na podporu její efektivní využitelnosti, avšak na to, jak je voda pro život důležitá, o ní společnost nic neví.  Proto, aby se člověk začal více věnovat problematice sucha a šetření s vodou, je zapotřebí si uvědomit, kde všude se voda prolíná životem lidstva. Cílem projektu je tak tomuto napomoci a prostřednictvím publikace představit vodu v různých podobách, kde se s ní můžeme setkat. Ať už od přírodních zdrojů jako jsou studánky, řeky, jezera, mokřady až po vodní díla jako jsou náhony, vodní nádrže. Dále pak společné využití v našem životě, kdy vodu využíváme například pro relaxaci v podobě splavných řek - vodní turistika, pro výrobu elektrické energie v podobě vodních elektráren nebo jako zdroj pitné vody. Může však být i zdrojem pohromy o čemž svědčí povodně.

V minulosti již byly vydány osvětové publikace na téma rozhleden, technických památek, přírody, historických a církevních památek a další, které byly ze strany veřejnosti velice dobře vnímány a hodnoceny. Bude se tak jednat o další téma, které euroregion řeší a popularizuje.

Publikace je vydána v česko-polské jazykové mutaci. V elektronické podobě s možností stažení je uvedena na webových stránkách sdružení. V tištěné podobě je k dispozici na sekretariátu sdružení.

Sekretariát sdružení

 

Slavnostní křest publikace Voda základ života

IMG_20211007_115709IMG_20211007_120420
Tisknout stránku Vytisknout stránku      
Rychlé odkazy
Fond mikroprojektů
Česko-polská Hřebenovka - východní část
Regional Development Agency
Facebook Euroregionu Glacensis
Youtube kanál Euroregionu Glacensis
Evropské seskupení pro územní spolupráci NOVUM