Euro Region
Čeština English
Strona główna > O euroregionie > Archiwum aktualności > Výstava fotografií - Bogdan Zdrojewski - Hradec Králové

Výstava fotografií - Bogdan Zdrojewski - Hradec Králové

Hradec Králové – Od 13. prosince 2016 je v galerii T Univerzity Hradec Králové k vidění unikátní a velmi působivá výstava fotografií významného polského politika a mezinárodně uznávaného fotografa Bogdana Zdrojewského. Ten ji přijede do Hradce Králové i přes svůj náročný program osobně zahájit. 

SKonica sek16122017020_0001Když jsem kandidoval do Evropského parlamentu, slíbil jsem, že do Východních Čech přivedu více významných osobností a náš region tak zapojím do evropského dění,“ říká europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který je hlavní organizátor výstavy podpořené jak Královehradeckým krajem, tak i městem Hradec Králové. „Akce totiž nemá jen kulturní rozměr, bude mít také obrovský pozitivní dopad na posílení česko-polské spolupráce, která hraje v našem regionu stále větší roli,“ dodal Zdechovský a zmínil, že kvůli zapůjčení fotografií do Hradce Králové vyjednával s autorem více jak dva roky.

 

Díky přítomnosti pana Zdrojewského přijedou do Hradce i další vlivní diplomaté a lidé angažující se v různých česko-polských organizacích, kdy se vlastně úplně poprvé naskytne příležitost, aby spolu mohli diskutovat o prohlubování vzájemných vztahů,“ upozorňuje Zdechovský a doporučuje udělat si na výstavu čas.

 

Bogdan Zdrojewski je oblíbený polský politik, který v minulosti působil jako starosta Wroclavi. Od roku 2005 do roku 2014 zasedal v Polském Sejmu. Ve vládě Donalda Tuska od roku 2007 do roku 2014 působil jako Ministr kultury a národního dědictví. Od roku 2014 zastává funkci europoslance. Ve volném čase se věnuje fotografování. Jako jednomu z mála fotografů se mu podařilo dostat své fotografie do prestižních mezinárodních periodik o fotografování a řady galerií po celém světě.

U otevření nechyběli ani představitelé Euroregionu Glacensis pan Miroslav Wágner, předseda euroregionu, Miroslav Kocián, 1. místopředseda a Jaroslav Štefek, sekretář euroregionu. „S panem europoslance Zdechovským mluvíme o různých tématech česko-polské spolupráce. Připravujeme na jarní měsíce roku 2017 jeho návštěvu v česko-polském pohraničí, kde budeme jednat o aktuálních problémech ve spolupráci s Polskem“, dodal Jaroslav Štefek, sekretář euroregionu. Euroregion Glacensis také s oběma europoslanci připravuje zájezd do sídla evropských institucí do Štrasburku, a to pro nejaktivnější města a obce za dvacetiletou historii česko-polském spolupráce.

 IMG_6333IMG_6341

Tisknout stránku Drukuj stronę      
Szybkie linki
Fond mikroprojektů
Česko-polská Hřebenovka - východní část
Regional Development Agency
Facebook Euroregionu Glacensis
Youtube kanál Euroregionu Glacensis
Evropské seskupení pro územní spolupráci NOVUM