Euro Region
Čeština English
Strona główna > O euroregionie > Archiwum aktualności > Výstava fotografií - Bogdan Zdrojewski - Hradec Králové

Výstava fotografií - Bogdan Zdrojewski - Hradec Králové

Hradec Králové – Od 13. prosince 2016 je v galerii T Univerzity Hradec Králové k vidění unikátní a velmi působivá výstava fotografií významného polského politika a mezinárodně uznávaného fotografa Bogdana Zdrojewského. Ten ji přijede do Hradce Králové i přes svůj náročný program osobně zahájit. 

SKonica sek16122017020_0001Když jsem kandidoval do Evropského parlamentu, slíbil jsem, že do Východních Čech přivedu více významných osobností a náš region tak zapojím do evropského dění,“ říká europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který je hlavní organizátor výstavy podpořené jak Královehradeckým krajem, tak i městem Hradec Králové. „Akce totiž nemá jen kulturní rozměr, bude mít také obrovský pozitivní dopad na posílení česko-polské spolupráce, která hraje v našem regionu stále větší roli,“ dodal Zdechovský a zmínil, že kvůli zapůjčení fotografií do Hradce Králové vyjednával s autorem více jak dva roky.

 

Díky přítomnosti pana Zdrojewského přijedou do Hradce i další vlivní diplomaté a lidé angažující se v různých česko-polských organizacích, kdy se vlastně úplně poprvé naskytne příležitost, aby spolu mohli diskutovat o prohlubování vzájemných vztahů,“ upozorňuje Zdechovský a doporučuje udělat si na výstavu čas.

 

Bogdan Zdrojewski je oblíbený polský politik, který v minulosti působil jako starosta Wroclavi. Od roku 2005 do roku 2014 zasedal v Polském Sejmu. Ve vládě Donalda Tuska od roku 2007 do roku 2014 působil jako Ministr kultury a národního dědictví. Od roku 2014 zastává funkci europoslance. Ve volném čase se věnuje fotografování. Jako jednomu z mála fotografů se mu podařilo dostat své fotografie do prestižních mezinárodních periodik o fotografování a řady galerií po celém světě.

U otevření nechyběli ani představitelé Euroregionu Glacensis pan Miroslav Wágner, předseda euroregionu, Miroslav Kocián, 1. místopředseda a Jaroslav Štefek, sekretář euroregionu. „S panem europoslance Zdechovským mluvíme o různých tématech česko-polské spolupráce. Připravujeme na jarní měsíce roku 2017 jeho návštěvu v česko-polském pohraničí, kde budeme jednat o aktuálních problémech ve spolupráci s Polskem“, dodal Jaroslav Štefek, sekretář euroregionu. Euroregion Glacensis také s oběma europoslanci připravuje zájezd do sídla evropských institucí do Štrasburku, a to pro nejaktivnější města a obce za dvacetiletou historii česko-polském spolupráce.

 IMG_6333IMG_6341

Tisknout stránku Drukuj stronę      
Szybkie linki
Fond mikroprojektů
Česko-polská Hřebenovka - východní část
Regional Development Agency
Facebook Euroregionu Glacensis
Youtube kanál Euroregionu Glacensis
Cyklobusy do Orlických hor

Przez używanie niniejszej witryny internetowej wyrażają Państwo zgodę na zapisywanie plików cookies, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania stron.