Euroregion Glacensis pořadatelem studijního zájezdu zastupitelstva Královéhradeckého kraje v Dolním Slezsku
DSC_3222Euroregion Glacensis již druhým rokem zorganizoval na základě požadavku kraje studijní cestu pro zastupitele Královéhradeckého kraje na polské území s cílem přesvědčit se o výsledcích a efektech vzájemné spolupráce. Krajská delegace v čele s hejtmanem Jiřím Štěpánem navštívila počátkem června jako první okresní úřad Kladského okresu, kde se setkala se zástupci místních samospráv. Obě strany hovořily o dopravních investicích v rámci programu Interreg V-A, které probíhají v Orlických a Bystřických horách a na Broumovsku. Mluvilo se také o projektech v cestovním ruchu jako například projekt česko-polské hřebenovky, jehož cílem je vybudování rozhleden v příhraničí. Obě strany si představily nové aktivity v oblasti krizového řízení. Během dvoudenního programu pak následovaly návštěvy v jednotlivých gminách, které spolupracují s českými partnery a realizují společně přeshraniční projekty za podpory EU. Jednalo se o například Gminu Bystrzyca Klodzko, Polanica Zdrój nebo Bardo. Gmina Bardo velice úspěšně rozvíjí cestovní ruch s krajskou společností Revitalizace Kuks. Během dvoudenní studijní cesty se zastupitelé kraje mohli přesvědčit o výsledcích a efektech společné spolupráce, ale také projednat nové náměty pro následující období.

 

Sekretariát euroregionu

DSC_3153DSC_3163DSC_3245DSC_3264DSC_3296DSC_3306DSC_3409DSC_3619DSC_3435IMG_8416_1IMG_8408IMG_8418IMG_8413IMG_8434IMG_8421
Chcete stránku vytisknout?
Skrýt před tiskem nějaké části stránky.
Vytisknout celou stránku tak, jak ji vidíte.
(tento box nebude vytištěn)
Úprava stránky před tiskem
Najeďte myší na nějaký obsah na stránce, zobrazí se červený obdélník. Kliknutím na něj obsah skryjete. Poté stiskněte tlačítko 'Vytisknout'.