Euroregion Glacensis obdržel ocenění Ministerstva zahraničních věcí

IMG-20190607-WA0006_1Ve dnech 6.-7. června se v polském Těšíně konalo jubilejní 25. zasedání Mezivládní komise pro česko-polskou spolupráci, kterou zastřešují české a polské Ministerstvo pro zahraniční věci. Letošní zasedání nebylo jen o konferenční části, ale Euroregion Těšínské Slezsko jako spolupořadatel připravil také veřejný doprovodný program. Například v Těšínském kulturním centru „Dom Narodowy” probíhala presentace výsledků česko-polské spolupráce v Euroregionu Těšínské Slezsko během 15 let členství obou zemí v EU.

Česko-polské euroregiony tvoří v rámci mezivládní komise samostatnou pracovní skupinu, která je v posledních letech nejaktivnější pracovní skupinou této komise, což ve svém proslovu potvrdil předsedající české části pan Tomáš Kafka, ředitel odboru států střední Evropy Ministerstva zahraničních věcí. České části pracovní skupiny pro euroregionální spolupráci předsedá náš Euroregion Glacensis. A právě tato pracovní skupina byla ze strany ministerstva oceněna svým dlouholetým přínosem pro rozvoj přeshraniční spolupráce. Euroregion Glacensis tak získal další významné a prestižní ocenění za výsledky své práce a přínos pro rozvoj česko-polského pohraničí. Na zasedání se jednalo o významných tématech, například o pokračujícím propojení dopravní infrastruktury, kdy našeho euroregionu se týká zejména probíhající výstavba D11 z Hradce Králové na Polsko a polské S3. Projednány byly také informace o společné obchodní bilanci obou států nebo zaměstnávání sousedních občanů a problémech s tím spojených. Mezivládní komise je pro Euroregion Glacensis cenná platforma pro získání nových informací o vzájemné spolupráce s Polskem v oblastech, které se řeší na úrovni jednotlivých ministerstev mimo účasti představitelů euroregionů.

Sekretariát euroregionu

IMG_8445IMG_8448IMG-20190607-WA0005_1IMG-20190607-WA0006_1
Chcete stránku vytisknout?
Skrýt před tiskem nějaké části stránky.
Vytisknout celou stránku tak, jak ji vidíte.
(tento box nebude vytištěn)
Úprava stránky před tiskem
Najeďte myší na nějaký obsah na stránce, zobrazí se červený obdélník. Kliknutím na něj obsah skryjete. Poté stiskněte tlačítko 'Vytisknout'.