Euro Region
English Polski

Konference

Dne 17. 5. 2018 se na Velvyslanectví Polské republiky v Praze

uskutečnila zahajovací konference

strategického projektu s názvem „Česko-polská Hřebenovka – východní část“

 

Došlo tak k oficiálnímu zahájení realizace turisticky významného přeshraničního projektu, který bude financován z programu Interreg V-A ČR-PR. Projekt je zaměřen na obnovení historické dálkové turistické trasy s několika propojeními přes hranici, vybudování doprovodných investic a masivní propagační kampaň pod společnou značkou Hřebenovka.

„Euroregion Glacensis působí na česko-polské hranici již 22. rokem. Tento projekt je dosud historicky nejrozsáhlejším jak co do počtu zapojených subjektů, protože u Hřebenovky je celkem 18 partnerů, tak svým celkovým efektem pro pohraničí. Těší mě zejména účast krajů v projektu, což je důkaz, že tento záměr má význam i pro samosprávní celky. Za těch několik posledních let obce společně s polskými partnery v Polsku spolupracují již samostatně, proto se Euroregion Glacensis soustředí na řešení velký strategických projektů, které mají význam pro celé pohraničí, což Hřebenovka přesně naplňuje. Díky velké podpoře polského Velvyslanectví jsme mohli odstartovat takto významný projekt na prestižním místě. Jsem rád, že náš projekt zaštítili svou účastí i tito veřejní představitelé: pan poslanec a starosta města Náchod Jan Birke, senátor a bývalý hejtman Královéhradeckého kraje pan Lubomír Franc a senátor za oblast Orlických hor, kde proběhne nejvíce investic, pan Miroslav Antl. Zároveň nás to zavazuje pracovat tak, abychom po třech letech dosáhli očekávaných výsledků.“, dodal Jaroslav Štefek, sekretář euroregionu, který je zároveň koordinátorem a zpracovatelem projektu Hřebenovka.

Na konferenci proběhlo několik zajímavých příspěvků a představení dalších navazujících aktivit do projektu Hřebenovky, které společně umocňují celkový efekt projektu. Velice zajímavou prezentací bylo představení průzkumu Agentury Czechtourism v Polsku, jehož výsledky jsou velice překvapivé. Bylo zjištěno, že Česká republika je pro polské turisty velice oblíbenou destinací a umístila se na stejné úrovni jako například turisticky vyspělé Rakousko. Dá se říci, že tato prezentace potvrdila, že ambice projektu Hřebenovky v oblasti přeshraniční turistiky se mohou naplnit.

Aktivity a výstupy projektu budou průběžně zveřejněny na www.euro-glacensis.cz/hrebenovka

Seznamte se s prezentacemi z konference: 

1. Eva Hornová, Liberecký kraj - Počátky projektu Hřebenovka
 
2. Jaroslav Štefek, Euroregion Glacensis - Česko-polská Hřebenovka
 
 
4. René Živný, Pardubický kraj - Česko-polské singletracky
 
5. Radoslaw Pietuch - Stowarzyszenie Gmin Ziemi Klodzkie -  Česko-polské singletracky
 
 
7. Antonín Nekvinda, Sdružení Neratov - Poutní místo Neratov a jeho společenský přínos

Fotogalerie ze Zahajovací konference na Velvyslanectví Polské republiky v Praze

DSC_9022DSC_8929DSC_9281DSC_8997DSC_9427DSC_9007DSC_9241DSC_9264DSC_9290DSC_9330DSC_8975DSC_9144DSC_9094DSC_9029DSC_9201DSC_9085DSC_9381
Tisknout stránku Vytisknout stránku      
Rychlé odkazy
Fond mikroprojektů
Česko-polská Hřebenovka - východní část
Regional Development Agency
Facebook Euroregionu Glacensis
Youtube kanál Euroregionu Glacensis
Evropské seskupení pro územní spolupráci NOVUM