Euroregion Glacensis a RDA navazuje další mezinárodní kontakty

28.3.2012

Do sídla RDA v Rychnově nad Kněžnou dne 28. 3. 2012 zavítali v rámci své čtyřdenní pracovní cesty v ČR přední zástupci společnosti ACE International Consultants, pan Antonio Friás, vedoucí divize strukturálních fondů Evropské unie, pan Luis Vizuete, ředitel dceřiné společnosti v ČR a paní Jana Troubková, vedoucí projektových manažerů české pobočky, aby se tu setkali se zástupci Euroregionu Glacensis, který zastupoval předseda euroregionu pan Miroslav Vlasák a 1.místopředseda pan Jiří Čepelka a dále se zástupci agentury RDA, kterou zastupoval Jaroslav Štefek, ředitel a Mgr. Martina Juričková, manažerka mezinárodních projektů. 
 
ACE International Consultants je španělská společnost, která již 20 let poskytuje své služby různým orgánům státní správy, asociacím a rozvojovým organizacím s cílem podpořit ekonomický a sociální rozvoj. Za dobu své existence realizovala více jak 300 mezinárodních projektů v různých částech světa.

„Z pohledu Euroregionu Glacensis mohou kontakty tohoto typu pomoci k získání zkušenosti z přeshraniční spolupráce v jiných částech Evropské unie, které můžeme  v budoucnu využít i pro naši česko – polskou spolupráci“, uvedl předseda euroregionu pan Miroslav Vlasák.

„Účelem toto prvního setkání bylo navázání vzájemných kontaktů pro možnost budoucí spolupráce na poli mezinárodních projektů. V současné době se připravují dokumenty pro budoucí plánovací období 2014 – 2020, kde bude opět dbán velký důraz na územní spolupráci.“, sdělil k výsledku jednání ředitel RDA Jaroslav Štefek.

Na závěr zástupci prodiskutovali možnosti vzájemné spolupráce v mezinárodních projektech a ujistili se o společném navržení vhodných projektových záměrů.

Sekretariát euroregionu
Przedstawiciele spółki ACE International Consultants 03Przedstawiciele spółki ACE International Consultants 02Przedstawiciele spółki ACE International Consultants 01

Kontakty

Euroregion Pomezí Čech, Moravy a Kladska - Euroregion Glacensis
Panská 1492
516 01 Rychnov nad Kněžnou