Euro Region
Čeština English
Strona główna > O euroregionie > Archiwum aktualności > Poslední zpravodaj na cestě k vám

Poslední zpravodaj na cestě k vám

7c8819f7cd874d41b_jpg_1Vážení čtenáři,
 
dostává se k Vám poslední číslo zpravodaje pod pořadovým číslem 5/2020.
A jak to bude dále? Zpravodaj Euroregionu Glacensis je vydáván nepřetržitě od roku 2006. Nyní se nacházíme v době, kdy klasické tiskoviny ustupují do pozadí před informačními kanály na sociálních sítích. Informace jsou zde rychle dostupné a lépe šiřitelné. Stejné rozhodnutí tak musí padnout i nad případným pokračováním zpravodaje euroregionu, kdy tímto číslem skončilo dotační financování tištěné verze v rámci projektu Čtvrtletník Euroregionu Glacensis. Jak toto rozhodování dopadne, ukáží první měsíce roku 2021.
 
A co se dočtete v posledním tištěném zpravodaji?  Euroregion vydal další dnes již širokou veřejností oblíbený kulatý kalendář, tentokrát na téma rozhleden a vyhlídkových míst. Váznamná osobnost euroregionu p. Julian Golak obdržel cenu ministra zahraničních věcí Gratias agit. Celý článek je uveden na stránkách 5 - 6. Marianna Oranžská, holandská princezna, která po sobě v česko-polském příhraniční zanechala nesmazatelnou stopu. V obci Bílá Voda tak vzniká muzeum, které bude této zajímavé osobnosti věnováno (více o společném projektu českých a polských partnerů se dočtete na str. 8). Česko - polská Hřebenovka dokončila další stavby - byly otevřeny rozhledny na Czernieci, Novém Hrádku a Vrchmezí a v Neratově právě dokončují nové informační centrum (více o strategickém projektu na str. 10-13). Doufejme, že se situace s pandemii změní a vy budete moci využít zajímavé nabídky z Czarne Góry, která Vás zve k aktivnímu odpočinku na str. 15 - 17. Zajímavý rozhovor s neméně zajímavou osobností - původem Polákem, nyní dlouhodobě žijicí v Čechách - s římskokatolickým knězem Zbigniewem Czendlikem je uveden na stránkách 18 - 19. V roce 2021 bude Euroregion Glacensis slavit 25 narozeniny. A při této přiležitosti je připravováno mnoho zajímavých novinek - vyjde publikace na téma "Voda základ života", také bude zpracován turistický manuál - užitečná pomůcka pro cestovatele do Polska. V záři bude otevřen další kurz výuky polského jazyka (více info na str. 19). Tak to jen v krátkosti o obsahu dalšího čísla zpravodaje, určitě zde naleznete i mnoho dalších užitečných informací.
Sekretariát euroregionu
 

 

Zpravodaj je vydáván v rámci projektu ČTVRTLETNÍK EUROREGIONU GLACENSIS - základní informace o projektu získáte zde
Loga s rámečkem JPG
Tisknout stránku Drukuj stronę      
Szybkie linki
Fond mikroprojektů
Česko-polská Hřebenovka - východní část
Regional Development Agency
Facebook Euroregionu Glacensis
Youtube kanál Euroregionu Glacensis
Cyklobusy do Orlických hor

Przez używanie niniejszej witryny internetowej wyrażają Państwo zgodę na zapisywanie plików cookies, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania stron.