Euro Region
Čeština English
Strona główna > O euroregionie > Archiwum aktualności > VENKOV dvouměsíčník o životě mimo město

VENKOV dvouměsíčník o životě mimo město

SKMBT_C36413112113470
Vážení čtenáři,
     nabízíme vám k nahlédnutí nové číslo dvouměsíčníku VENKOV - informačního periodika Programu rozvoje venkova, které vychází v tištěné i elektronické podobě. Vydavatelem je Ministerstvo zemědělství.  Jeho posláním je propagovat život na venkově, přibližovat specifika venkovského rozvoje a představovat úspěšné projekty.
     V tomto čísle naleznete mimo jiné i informace o Národní konferenci Venkov 2013, která se konala v Hranicích na Moravě a jejím hlavním cílem bylo zhodnotit vývoj na venkově v uplynulých letech a dále se pak zaobírala příležitostmi, jež obcím a zemědělcům nabídne nové programové období 2014 až 2020. Významná část tohoto čísla je věnována hodnocení dosavadních zkušeností s implementací osy III Programu rozvoje venkova a prezentaci projektů podpořených v rámci jejích opatření.
     Reportáž ze 40. ročníku agrosalonu Země živitelka nabízí nejzajímavější momenty z této akce, kterou si nenechalo ujít sto tisíc návštěvníků. Velkému zájmu se rovněž těšil seriál Farmářských slavností, jehož letošní poslední část se uskutečnila ve Všeni u Turnova.
       Oranžová stuha ČR za rok 2013 už zná svého vítěze. Stala se jím valašská obec Prlov, která je v tomto čísle představena. Soutěž Vesnice roku 2013 vyhrál Jeseník nad Odrou.
     Výběr z připravovaných akcí v regionech si můžete přečíst v Kalendáriu a v samostatné příloze naleznete Biopotravinu roku 2013, dozvíte se, čím lákal Festival lokální ekonomiky ve Varnsdorfu a co čeká turisty na Podlipansku, odkud je také zveřejněný recept na „Rozcuchanou nevěstu“.
 
    Díky širšímu obsahovému záběru se k Vám dostává časopis, který Vám může být nápomocen při Vašich aktivitách. S dalším číslem časopisu Venkov se znovu setkáte za dva měsíce. Příjemné čtení.
 

Nové číslo dvouměsíčníku Venkov ke stažení :

http://eagri.cz/public/web/file/272336/Venkov_5_2013_final.pdf

Příloha dvouměsíčníku Venkov ke stažení:

http://eagri.cz/public/web/file/272338/VENKOV_c5_priloha_2013.pdf
Tisknout stránku Drukuj stronę      
Szybkie linki
Fond mikroprojektů
Česko-polská Hřebenovka - východní část
Regional Development Agency
Facebook Euroregionu Glacensis
Youtube kanál Euroregionu Glacensis
Evropské seskupení pro územní spolupráci NOVUM