Euro Region
English Polski
Domovská stránka > O euroregionu > Archiv aktualit > Pozvánka na webinář Energetická krize – Co nám způsobují drahé energie a jak se s nimi snažíme vypořádat? dne 1.2.2023

Pozvánka na webinář Energetická krize – Co nám způsobují drahé energie a jak se s nimi snažíme vypořádat? dne 1.2.2023

Logo_cz_pl_eu_barevne

Dovolujeme si Vás tímto pozvat na náhradní termín webinář pořádaný Euroregionem Glacensis dne 1.2.2023 od 13:00 hodin na téma Energetická krize – Co nám způsobují drahé energie a jak se s nimi snažíme vypořádat?

V současném období jsme svědky nenadálého růstu cen elektřiny, což významně ovlivňuje výdaje domácností, firem, ale i výdaje na objekty obcí a měst. Zvyšování cen energií je současně jedním z hlavních tahounů inflace. Vývoj cen energií je zejména pro energeticky náročné sektory důležitou proměnnou při jejich běžném provozu, hodnocení jejich efektivity a dalších plánů do budoucna a také ovlivňuje jejich konkurenceschopnost. Na trh elektrické energie působí mnoho různých faktorů či ukazatelů, které mohou svým vývojem ovlivňovat výslednou cenu elektrické energie. Velkoobchodní cena elektřiny na burze aktuálně dosahuje rekordních hodnot.

Jak se s touto problematikou vypořádává Česká republika a jak Polsko? Jaké jsou kroky centrálních orgánů? Jak reagují veřejné instituce na dopady vysokých cen energií? Jaké konkrétní kroky se zavádění a jaké se připravují na české straně a jaké v Polsku ke zmírnění dopadů cen energií? Co je to komunální energetika a jaké nám otevírá možnosti do budoucna?

Odkaz na připojení: https://zoom.us/j/96783927320

Webinář je realizován v rámci společného projektu „V kontaktu – přeshraniční spolupráce navzdory překážkám. Euroregion Glacensis ho realizuje společně s partnery ESÚS NOVUM a Euroregion Nisa.  Cílem projektu je vytvoření silné a stabilní sítě spolupráce v příhraničním území, která umožní odbourat negativní dopady situace spojené s pandemií a dalšími neočekávanými událostmi. Pořádány jsou jak setkání pracovních skupin zaměřených na určitou oblast přeshraniční spolupráce, tak webináře pro širokou veřejnost zaměřené na česko-polské vztahy a aktuální témata souvisejícími s nejrůznějšími aspekty života napříč oběma zeměmi.

V případě zájmu není nutné potvrzení účasti.

Více o projektu V Kontaktu naleznete ZDE

 

Pozvánka_Energetická krize_1.2.2023
Zaproszenie_Kryzys energetyczny_1.2.2023
Tisknout stránku Vytisknout stránku      
Rychlé odkazy
Fond mikroprojektů
Česko-polská Hřebenovka - východní část
Regional Development Agency
Cyklobusy do Orlických hor
Facebook Euroregionu Glacensis
Youtube kanál Euroregionu Glacensis