Euro Region
English Polski
Domovská stránka > O euroregionu > Archiv aktualit > Webinář Zaměstnanost v česko-polském pohraničí

Webinář Zaměstnanost v česko-polském pohraničí

Logo_cz_pl_eu_barevne

V úterý 16.5.2023 od 10:00 se uskutečnil webinář pořádaný Euroregionem Glacensis na téma Zaměstnanost na česko-polském pohraničí.

Trh práce v příhraničních regionech má oproti vnitrozemí mnohá specifika. Obyvatelé zde často hledají pracovní možnosti na druhé straně hranice, která je pro ně snadno dosažitelná. V posledních letech výrazně stoupla obliba dojezdu za prací na druhou stranu hranice, zejména z polské strany do českých výrobních závodů. Tato oblast tak nabízí řadu příležitostí od investičních pobídek, podpory pracovní a prostorové mobility, spolupráce firem a institucí po adaptaci vzdělávacích oborů, studijní návštěvy a pořádání veletrhů práce a poradenských dnů.

Jak vypadá zaměstnanost na česko-polském pohraničí? Jaké jsou touto oblastí spojené problémy a překážky? Jaký vliv má na zaměstnanost příliv ukrajinských uprchlíků? Kde je možné podpořit další rozvoj a spolupráci? Jaké jsou výhody a nevýhody dojíždění za prací přes hranici? 

Webinář je realizován v rámci společného projektu „V kontaktu – přeshraniční spolupráce navzdory překážkám. Euroregion Glacensis ho realizuje společně s partnery ESÚS NOVUM a Euroregion Nisa.  Cílem projektu je vytvoření silné a stabilní sítě spolupráce v příhraničním území, která umožní odbourat negativní dopady situace spojené s pandemií a dalšími neočekávanými událostmi. Pořádány jsou jak setkání pracovních skupin zaměřených na určitou oblast přeshraniční spolupráce, tak webináře pro širokou veřejnost zaměřené na česko-polské vztahy a aktuální témata souvisejícími s nejrůznějšími aspekty života napříč oběma zeměmi.

Pozvánka_Zaměstnanost na CZ-PL pohraničí_16.5.2023
Zaproszenie_Zatrudnienie w czesko-polskim pograniczu_16.5.2023
Tisknout stránku Vytisknout stránku      
Rychlé odkazy
Fond mikroprojektů
Česko-polská Hřebenovka - východní část
Regional Development Agency
Facebook Euroregionu Glacensis
Youtube kanál Euroregionu Glacensis
Evropské seskupení pro územní spolupráci NOVUM