Euro Region
Čeština English
Strona główna > O euroregionie > Archiwum aktualności > Setkání česko-polských euroregionů Polanica Zdrój

Setkání česko-polských euroregionů Polanica Zdrój

Hotel Bukowy Park v polském lázeňském městě Polanica Zdrój se stal místem konání dalšího -  v pořadí již čtvrtého setkání česko-polských euroregionů. Akce se uskutečnila ve dnech  2.- 4. října 2013 a je jednou z aktivit projektu EUREGIO PL CZ. Setkání předcházely návštěvy Euroregionu Beskydy, Pradědu a Těšínského Slezska. Celkem je naplánováno šest výjezdů. Na příští rok zbývá návštěva Euroregionu Silesia a Nisy.
Představitelé česko-polských euroregionů tentokrát hostil Euroregion Glacensis.  Na programu prvního dne setkání bylo zasedání Programové rady v rámci „Analýzy systémových problémů přeshraniční spolupráce na česko-polské hranici“. Firma PROCES Ostrava zde prezentovala první výsledky dotazníkového šetření (pro případné zájemce-respondenty jsou formuláře dotazníků uveřejněny na stránkách projektu EUREGIO PL CZ – ke stažení zde). Dále proběhly prezentace na téma specifika Euroregionu Glacensis. V rámci tohoto dalšího třídenního setkání jsme představili specifika našeho euroregionu. Jedná se zejména o zapojení euroregionu do velkého množství individuálních projektů, v poslední době se jedná o např. projekty „Síťová spolupráce v Euroregionu Glacensis“ a „Místa plná rozhledů v Euroregionu Glacensis“. Jako jediný česko-polský euroregion máme také založenou vlastní rozvojovou agenturu Regional Development Agency. Účastníkům jsme tak mohli představit její rozsáhlou činnost a výsledky. Součástí těchto setkání je vždy také praktická ukázka úspěšně realizovaných projektů. Záměrně jsme vybrali oblast Broumovska, která se řadí mezi zaostalé příhraniční regiony. V poslední době se však dynamicky rozvíjí i tento region a máme tu výraznou koncentraci úspěšných česko-polských projektů, dodal sekretář euroregionu Jaroslav Štefek.  
Druhý den setkání se delegace přemístila na českou část euroregionu na území Broumovka, kde jim byl představen projekt „Skladové, obchodní a volnočasové centrum Walczlovka“ a starostka s místostarostou Meziměstí osobně představili projekt „Areál zdraví a sportu“. Po návratu na polskou část projektový manažer Kudowy Zdrój prezentoval realizované projekty. Poslední den setkání byl zaměřen především na problematiku Fondu mikroprojektů v novém programovacím období 2014-2020.
 
 

Euroregion Glacensis 2--4-10-2013

IMG_1751
IMG_1734
IMG_1729
IMG_1661
IMG_1614
IMG_1606
IMG_1599
IMG_1596
IMG_1591
Tisknout stránku Drukuj stronę      
Szybkie linki
Fond mikroprojektů
Česko-polská Hřebenovka - východní část
Regional Development Agency
Cyklobusy do Orlických hor
Facebook Euroregionu Glacensis
Youtube kanál Euroregionu Glacensis

Przez używanie niniejszej witryny internetowej wyrażają Państwo zgodę na zapisywanie plików cookies, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania stron.