Euro Region
Čeština English
Strona główna > O euroregionie > Archiwum aktualności > Slavnostní ukončení projektů infrastruktury pro překračování hranice mezi Českou a Polskou republikou

Slavnostní ukončení projektů infrastruktury pro překračování hranice mezi Českou a Polskou republikou

      Dne 2. října 2012 se za účasti představitelů Královéhradeckého, Pardubického kraje a Powiatu Kladského konalo slavnostní ukončení projektů infrastruktury pro překračování hranice a seminář na téma „Schengenský prostor po 5 letech“.
    
001
038
032
027

       Slavnostní setkání bylo započato v dopoledních hodinách v obci  Bartošovice v Orlických horách, kde vedoucí partner projektu Královéhradecký kraj v rámci projektu zrekonstruoval hraniční most s polským Niemojowem. Jde o další z projektů, které zajistí dostupnost a obslužnost hraničních přechodových míst v česko-polské příhraniční oblasti. Během letošního roku zde dodavatelská firma zrekonstruovala silně narušené spodní stavby mostu, byly  zpevněny krajní opěry, vybudovány nová mostní křídla a ztužující železobetonové římsy a také provedena celková údržba. S celým průběhem stavby seznámil přítomné starosta obce p. Kotanidis.
071
058
054
048

      Po slavnostním přestřižení pásky se celá delegace přemístila do nedalekého Mladkova, kde v blízkosti státní hranice s Polskou republikou bylo v rámci projektu vybudováno odstavné parkoviště a odpočinkové místo pro turisty. Tato část projektu byla v kompetenci Pardubického kraje. Zodpovědnou osobou za realizaci projektu byl p. Václavík, který projekt představil. Polský partner projektu – Powiat Klodski vybudoval bezprostředně za hraničním  přechodem komunikaci do přilehlé obce Kamenczyk.
107
099
077
074

      Jednou z dalších aktivit projektu bylo uspořádání semináře na téma „Schengen po pěti letech“, který se konal v odpoledních hodinách v nově otevřené Kramářově chatě na Suchém vrchu. K problematice schengenu měli možnost se vyjádřit všichni tři zapojení partneři do projektu, dále pak zástupci Policie ČR, dobrovolní i profesionální hasiči. Všichni přednášející se shodli, že vstupem České republiky do schengenského prostoru došlo ještě k většímu prohloubení česko-polské vzájemné spolupráce.

logotype CZ-PL a symbol EU with texts (fullcolor with gradient)
Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis
Tisknout stránku Drukuj stronę      
Szybkie linki
Fond mikroprojektů
Česko-polská Hřebenovka - východní část
Regional Development Agency
Cyklobusy do Orlických hor
Facebook Euroregionu Glacensis
Youtube kanál Euroregionu Glacensis

Przez używanie niniejszej witryny internetowej wyrażają Państwo zgodę na zapisywanie plików cookies, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania stron.