Euro Region
English Polski
Domovská stránka > O euroregionu > Archiv aktualit > Smutná zpráva - zemřel Pavel Hečko

Smutná zpráva - zemřel Pavel Hečko

 

Pavel HečkoDne 24. března 2021 po dlouhém a těžkém boji se zákeřnou nemocí ve věku nedožitých 55 let zemřel pan Pavel Hečko.

 

Pavel Hečko přes dvě desetiletí působil v samosprávě Meziměstí na Broumovsku, kde od roku 2003 pracoval jako místostarosta a od roku 2018 jako starosta.

V letech 2016 až 2020 byl členem Rady Královéhradeckého kraje, kde měl na starost gesci regionálního rozvoje, cestovního ruchu, evropských grantů a dotací. Od roku 2017 byl Pavel Hečko členem Rady sdružení Euroregionu Glacensis a zároveň byl členem Euroregionálního řídícího výboru za Královéhradecký kraj.

 

„Neuvěřitelná zpráva, která nás všechny zaskočila, znamená odchod jednoho z velmi pracovitých lidí v oblasti rozvoje našeho regionu a rozvoje česko-polské spolupráce. Pavel Hečko patřil mezi regionální politiky, kteří vědí jak je třeba pomáhat našemu regionu. Výsledky jeho společné práce v zastupitelstvu města a zastupitelstvu kraje je toho zřejmým příkladem. Loučíme se s člověkem a kolegou, který nám bude moc chybět!" Petr Hudousek, předseda české části Euroregionu Glacensis a starosta města Rokytnice v Orlických horách

 

Pro mě osobně je to zdrcující zpráva. Pavla jsem znal od roku 2007, kdy Město Meziměstí vstoupilo do Euroregionu Glacensis. Od té doby se stalo město i díky jemu jedním z leaderů přeshraniční spolupráce. Byl to nesmírně pracovitý člověk, který spolupráci s Polskem zásadně posunul, ať už ve své funkci na městě nebo jako radní Královéhradeckého kraje. Mezi Poláky se stal velice oblíbeným a respektovaným politikem i člověkem, který nám bude moc chybět. Chtěl bych mu touto cestou poděkovat za všechnu jeho vykonanou práci pro Euroregion Glacensis.“, sdělil sekretář Euroregionu Glacensis Jaroslav Štefek

 

 Euroregion Glacensis vyjadřuje touto cestou upřímnou soustrast rodině a všem pozůstalým a děkuje panu Pavlu Hečkovi za vše co pro naše sdružení za uplynulá léta spolupráce udělal.

Tisknout stránku Vytisknout stránku      
Rychlé odkazy
Fond mikroprojektů
Česko-polská Hřebenovka - východní část
Regional Development Agency
Facebook Euroregionu Glacensis
Youtube kanál Euroregionu Glacensis
Evropské seskupení pro územní spolupráci NOVUM