Euro Region
English Polski
Domovská stránka > O euroregionu > Archiv aktualit > Webinář Tradice a zvyky v ČR a Polsku

Webinář Tradice a zvyky v ČR a Polsku

Logo_cz_pl_eu_barevne

Euroregionem Glacensis ve čtvrtek 22.6.2023 od 10:00 pořádal webinář na téma Kultura a umění – Tradice a zvyky v České republice a Polsku.

České a polské lidové zvyky jsou založeny na křesťanské nebo pohanské tradici, podobná historie a kultura obou zemí jsou příčinou obdobného přístupu k řadě svátku. Nicméně i tak se v řadě tradičních oslav svátků liší, přistupují k nim odlišně a jsou dodržovány různé zvyky a tradice, které mohou jejich sousedy překvapit. Ve městech se v dnešní době tradice a zvyky udržují méně, avšak na vesnicích jsou stále velmi živé a nadále se těší velkému zájmu obyvatel obou zemí. Jaké zvyky a tradice jsou dodržovány na svátky vánoční a velikonoční v Česku a Polsku? Jaké jsou další významné svátky a zvyky v průběhu roku? Které jsou podobné na obou stranách hranice a které jsou naopak unikátní jen v jedné zemi?

Webinář je realizován v rámci společného projektu „V kontaktu – přeshraniční spolupráce navzdory překážkám. Euroregion Glacensis ho realizuje společně s partnery ESÚS NOVUM a Euroregion Nisa.  Cílem projektu je vytvoření silné a stabilní sítě spolupráce v příhraničním území, která umožní odbourat negativní dopady situace spojené s pandemií a dalšími neočekávanými událostmi. Pořádány jsou jak setkání pracovních skupin zaměřených na určitou oblast přeshraniční spolupráce, tak webináře pro širokou veřejnost zaměřené na česko-polské vztahy a aktuální témata souvisejícími s nejrůznějšími aspekty života napříč oběma zeměmi.

Pozvánka_Tradice a zvyky_22.6.2023
Zaproszenie_Tradice a zvyky_22.6.2023
Tisknout stránku Vytisknout stránku      
Rychlé odkazy
Fond mikroprojektů
Česko-polská Hřebenovka - východní část
Regional Development Agency
Facebook Euroregionu Glacensis
Youtube kanál Euroregionu Glacensis
Evropské seskupení pro územní spolupráci NOVUM