Euro Region
English Polski
Domovská stránka > O euroregionu > Archiv aktualit > Termín zasedání EŘV

Termín zasedání EŘV

1. LOGO CZ-PL v dobrém rozlišení
 
Vážení žadatelé,
 
dovolujeme si Vás informovat, že po postupném rozvolňování celorepublikových opatření jsme stanovili termín zasedání Euroregionálního řídícího výboru v rámci Fondu mikroprojektů v Euroregionu Glacensis. Zasedání EŘV se bude konat dne 18.6.2020 a budou na něm projednávány mikroprojekty dokonce ze dvou ukončených výzev FMP:
 
- mikroprojekty předložené do výzvy FMP k 31.10.2019 (prioritní osa 2 + 4) - tyto projekty měly být původně schvalovány na zasedání EŘV v březnu 2020
- mikroprojekty předložené do výzvy FMP k 31.3.2020 (prioritní osa 2)
 
 
 
Celorepubliková opatření týkající se pandemie a šíření nového typu koronaviru, která byla vyhlášená v březnu 2020, měla samozřejmě dopad i na přeshraniční spolupráci. Zasedání EŘV, které se mělo konat dne 13. března 2020 v Jičíně, muselo být na poslední chvíli zrušeno a dočasně tak bylo v Euroregionu Glacensis pozastaveno veškeré schvalování česko-polských mikroprojektů. Toto opatření bylo učiněno nejen z důvodu, že čeští a polští členové EŘV se společně nemohli setkat, ale především z důvodu, že by u schválených mikroprojektů nebyla zajištěna garance schopnosti vlastní realizace projektů a přeshraniční spolupráce obecně.
 
Pracovníci Správce FMP řešili v tomto období spoustu dotazů týkajících se realizovaných mikroprojektů. Aktivity, které se měly původně konat v době pandemie, musely být náhle zrušeny a byly posunuty na pozdější termíny. Bylo také předloženo mnoho žádostí o změnu v souvislosti s prodloužením či změnou doby realizace projektů. Veškeré žádosti o změnu byly schváleny a s konečnými uživateli byly podepsány dodatky ke smlouvám o financování na změnu harmonogramu mikroprojektu.
 
 
Věříme, že se již postupně bude celá situace zlepšovat, že přeshraniční spolupráce bude brzy plně obnovena a bude nadále fungovat tak dobře, jako před "koronavirovou" pandemií.
 
 
Sekretariát FMP
Tisknout stránku Vytisknout stránku      
Rychlé odkazy
Fond mikroprojektů
Česko-polská Hřebenovka - východní část
Regional Development Agency
Facebook Euroregionu Glacensis
Youtube kanál Euroregionu Glacensis
Evropské seskupení pro územní spolupráci NOVUM